ثبت سفارش

ثبت سفارش

ثبت سفارش یکی از الزامات واردات کالا به داخل کشور است. هر شرکت یا شخصی که از واردات کالا به داخل کشور دارد باید از سازمان توسعه تجارت مجوز ثبت سفارش اخذ کند. به‌موجب سند ثبت سفارش می‌توانید کالای مورد نظر خود را وارد کشور کنید. البته دریافت مجوز از سازمان توسعه تجارت ابتدای کار است و برای ترخیص کالای ثبت شده باید به گمرک مراجعه کنید. اخذ مجوز ورود کالا به کشور را ثبت سفارش می‌گویند که شامل کد ۸ رقمی است که به آن مجوز ثبت سفارش گفته می‌شود.

 

مراحل ثبت سفارش:

برای ثبت سفارش ابتدا باید پیش فاکتور کالای مورد نظرتان را از فروشنده دریافت و اطلاعات آن را در سایت ثبت کنید. در این سایت متقاضیان حقیقی و حقوقی می‌توانند با مراجعه به  وب سایت sabtaresh.tpo.ir ثبت نام نموده و با دریافت کد کاربری و رمز عبور شخصی از طریق این سایت سفارش‌های واردات خود را ثبت نمایند که کلیه پیگیری‌های لازم از طریق این سیستم میسر هست. متقاضیان پس از اطلاع از پایان مراحل اداری ثبت سفارش از طریق همین وب سایت تائید یا عدم تائید واردات کالای خود را مشاهده می‌کردند.

 

پس از گذراندن مراحل ثبت سفارش و دریافت کد ۸ رقمی پرونده ثبت سفارش بدون نیاز به مراکز ثبت سفارش سطح کشور به‌صورت خودکار به شعب بانک عامل و گمرکات اجرایی کشور ارسال خواهد گردید ایجاد سیستم ثبت سفارش کالا ثبت آماری و کنترل ضوابط فنی برای کالاهای وارداتی توسط دولت انجام می‌پذیرد.

البته برخی از کالاها برای واردات نیازمند اخذ مجوز پیش از ثبت سفارش نیز است. به‌طور مثال برای واردات تجهیزات پزشکی نیازمند اخذ کد irc از سازمان غذا و دارو است و با دارا بودن کد irc می‌توانید اقدام به ثبت سفارش کالا نمایید. به‌طور مثال کالاهایی مانند غلات جو ذرت و… نیازمند اخذ مجوز دامپزشکی است که بعد از ثبت اطلاعات پرو فرما در سایت به‌صورت اتوماتیک این پرونده به سامانه قرنطینه ارجاع داده شده و بعد از پیگیری‌های اداری تائید مجوز دامپزشکی اخذ می‌شود و پس از آن برای کارشناسی ثبت سفارش ارجاع داده می‌شود.

 

سیستم الکترونیکی ثبت سفارش:

این سیستم به لحاظ کنترل آنلاین واردات کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و جهت کنترل قیمت کالاها، تراز تجاری با کشورهای خارجی و … تهیه راه اندازی گردیده است.

 

اهداف راه اندازی سیستم الکتریکی ثبت سفارش:

*افزایش دقت و سرعت در ثبت نام و ثبت سفارش توسط بازرگانان در سراسر کشور

*افزایش سرعت در عملکرد کارشناسان و مدیران ثبت سفارش‌های در سراسر کشور

*ارائهٔ اطلاعات دقیق به بازرگانان و کاربران سیستم در حداقل زمان

*حذف محدودیت زمانی برای انجام و پیگیری ثبت سفارش‌های، امور کارشناسی و مدیریت بر آن

*ایجاد ارتباط دقیق و سریع و مطمئن با سازمان‌های مرتبط از جمله گمرک، بانک مرکزی و …

*حذف مشکلات و معضلات سیستم موجود

 

 

از جمله فعالیت های این دپارتمان ، اخذ مجوز از اداره بازرگانی ایران (وزارت صنعت معدن و تجارت ) می باشد . جهت انجام خدمات ثبت سفارش ، لطفا پروفروم را به آدرس ایمیل info@farhadytrading.com ارسال نمایئد.

و با شماره ۳۶۴۱۲۶۱۵-۰۳۱ تماس حاصل فرمائید. در صورت عدم دریافت پاسخ ظرف مدت ۲۴ ساعت می توانید با شماره های دفتر اصفهان و یا بندر عباس تماس حاصل فرمائید.